Kingston Technology KTH-PN556T-32G memory module
KTH-PN556T-32G - 740617351682
Kingston Technology KTH-PN556T-32G memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR5 5600 MT/s 262-pin SO-DIMM ECC
- Brand
- Kingston
- Product code
- KTH-PN556T-32G
- SKU
- LRDJF2I9V3R0W
- EAN/GTIN
- 740617351682
- Laptop 32 GB DDR5 5600 MT/s
- 262-pin SO-DIMM 1 x 32 GB
- CAS latency: 46
- 1.1 V
- ECC
€1004.2
(Inc. VAT)
Sold Out
(Delivery 2-4 working days)
Product Info
32GB, DDR5, 5600MT/s, ECC, Unbuffered, SODIMM, CL46, 2RX8, 1.1V, 262-pin, 16Gbit
Kingston Technology KTH-PN556T-32G. Component for: Laptop, Internal memory: 32 GB, Memory layout (modules x size): 1 x 32 GB, Internal memory type: DDR5, Memory form factor: 262-pin SO-DIMM, CAS latency: 46, ECC
Kingston memory is designed, manufactured and rigorously tested to meet the exact specifications of each brand name system.
| Features | |
|---|---|
| CAS latency | 46 |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.1 V |