HP 64GB DDR5 (1x64GB) 5600 DIMM ECC REG Memory memory module
760R8AA - 197029372895
HP 64GB DDR5 (1x64GB) 5600 DIMM ECC REG Memory
- Brand
- HP
- Product code
- 760R8AA
- SKU
- SAR4MLIACGGEN
- EAN/GTIN
- 197029372895
- Workstation 64 GB DDR5 5600 MT/s
- 288-pin DIMM 1 x 64 GB
- ECC
€5015.6
(Inc. VAT)
Sold Out
(Delivery 2-4 working days)
64GB DDR5 (1x64GB) 5600 DIMM ECC REG Memory
HP 64GB DDR5 (1x64GB) 5600 DIMM ECC REG Memory. Component for: Workstation, Internal memory: 64 GB, Memory layout (modules x size): 1 x 64 GB, Internal memory type: DDR5, Memory form factor: 288-pin DIMM, ECC
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 64 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Component for | Workstation |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Technical details | |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Weight & dimensions | |
| Width | 133.3 mm |
| Depth | 31.2 mm |
| Height | 1.27 mm |
| Weight | 23 g |
| Packaging data | |
| Package width | 158.8 mm |
| Package depth | 234.9 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package weight | 110 g |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Country of origin | China, Malaysia, Taiwan |