HP 24GB DDR5 5600 SODIMM Memory memory module
CD2F9AA - 199642743939
HP 24GB DDR5 5600 SODIMM Memory
- Brand
- HP
- Product code
- CD2F9AA
- SKU
- WCPF8F8P9HF2S
- EAN/GTIN
- 199642743939
- Expand your laptop's memory for speed, space, and seamless productivity. With 24 GB of memory, you'll have plenty of room to work, play, and multitask with ease.[1] Open your workspace for more and start thinking about computer memory less.
- Upgrading to 24 GB DDR5 5600MHz SODIMM Memory doesn't just expand your RAM, it increases the overall computing power of your HP laptop—opening the floodgates of speed and giving every part more room to think.[1] It's also extremely efficient.
- Invest in genuine HP-branded memory that’s tested,[2] certified, and built for HP laptops. Robust and reliable, this product even comes with a HP 3-year limited warranty, just in case.
€1114.29
(Inc. VAT)
Sold Out
(Delivery 2-4 working days)
Product Info
24GB DDR5 5600 SODIMM Memory
HP 24GB DDR5 5600 SODIMM Memory. Memory form factor: 262-pin SO-DIMM
Expand Your Productivity
Upgrade your capacity for uninterrupted, undeterred, unbelievably fast speed. This 24 GB DDR5 5600MHz SODIMM Memory opens up your workspace to its full potential. Make way for all the things you need to get done, at once, with state-of-the-art processing power.
Description
Maximize Your Capacity Expand your laptop's memory for speed, space, and seamless productivity. With 24 GB of memory, you'll have plenty of room to work, play, and multitask with ease.[1] Open your workspace for more and start thinking about computer memory less.
| Features | |
|---|---|
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| HP segment | Business |
| Technical details | |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 70 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 2 mm |
| Weight | 8 g |
| Packaging data | |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 53 g |
| Logistics data | |
| Pallet weight (imperial) | 119 kg (262.4 lbs) |
| Pallet gross weight | 119 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 100 pc(s) |
| Other features | |
| Compatibility | HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1i 16 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 6 G1iR 14 inch Notebook PC; HP EliteBook 6 G1iR 16 inch Notebook PC; HP EliteBook 8 G1a 14 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1a 16 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1a 14 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 8 G1a 16 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 6 G1a 14 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 6 G1a 16 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 6 G1a 14 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 640 14 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 660 16 inch G11 Notebook PC |
| Compatible operating systems | Windows 11 |
| UNSPSC-code | 32101602 |