dbramante1928 CB20CCBE7209 USB cable
CB20CCBE7209 - 5711428072092
dbramante1928 CB20CCBE7209 USB cable 1.5 m USB C Beige
- Brand
- DBramante1928
- Product code
- CB20CCBE7209
- SKU
- 8BO1XRO6XVYVJ
- EAN/GTIN
- 5711428072092
- 1.5 m
- USB C Straight Male
- Fast charging USB Power Delivery (USB PD) 60 W
- Beige
- 1 pc(s)
Product Info
re-charge - Braided Cable 1.5m USB-C to USB-C 60W
dbramante1928 CB20CCBE7209. Cable length: 1.5 m. Connector 1: USB C, Connector 2: USB C, Product colour: Beige
RECYCLE YOUR OLD ELECTRONICS
Unlike most device power solutions our chargers and cables are made with 100% GRS-certified recycled plastic and are 100% recyclable. Thanks to innovative ultrasonic welding technology our chargers are durable and ultra-resistant without the use of glue and screws. All parts can easily be separated during the recycling process.
Step 1
Simply scan the QR code on our packaging, complete the form including reseller and country and download the postage sticker.
Step 2
Attach the postage sticker to an envelope (preferably one made from recycled materials) and send, for free.
Step 3
Your old cables, cases and chargers are processed, logged, dismantled, seperated then shredded into their core materials and ready for a new production.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Beige |
| Cable type | Round cable |
| Fast charging | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1.5 m |
| Packaging data | |
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 68 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |