HP 425 Programmable Bluetooth mouse
7M1D5AA#ABB - 197192652299
HP 425 Programmable Bluetooth Mouse
- Brand
- HP
- Product code
- 7M1D5AA#ABB
- SKU
- JI35CCDWS7Z36
- EAN/GTIN
- 197192652299
- With its quiet click feature, you can create a peaceful wherever workspace while reducing distractions and without disturbing others.
- Connect quickly and easily to almost any device. With Microsoft Swift Pair and Bluetooth®, avoid having to navigate the settings menu.
- Perfect for viewing wide documents or Web pages, the customizable 4-way tilt wheel provides left/right and up/down scrolling, as well as programmable features. [4]
- This sleek, lightweight mouse with rubber side grips delivers everyday comfort and precision, even after long hours of use.
€36.78
(Inc. VAT)
(Delivery 2-4 working days)
Product Info
425 Programmable Bluetooth Mouse
HP 425 Programmable Bluetooth Mouse. Form factor: Ambidextrous. Device interface: Bluetooth, Movement resolution: 4000 DPI, Buttons quantity: 6, Scroll type: Wheel. Product colour: Black
Simplicity Meets Portability
A portable Bluetooth mouse that works wherever you do with instant, seamless connectivity to up to three devices. Plus, program up to six buttons with app-specific functions and your favorite shortcuts to simplify your workflow. Made for you and whatever it is you do.
Description
Performance. Simplified. This Bluetooth mouse delivers portable performance wherever you go. Enjoy high sensitivity (4000 dpi) and the freedom to track on virtually any surface[1]. You’ll get up to 24 months of battery life[2] from one AA battery and with quiet clicking, you can work confidently, anywhere.
| Mouse | |
|---|---|
| Device interface | Bluetooth |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 6 |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Design | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| HP segment | Business |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197192652299 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 108.6 mm |
| Depth | 61.6 mm |
| Height | 38 mm |
| Weight | 89 g |
| Packaging data | |
| Package width | 108 mm |
| Package depth | 46 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package weight | 94 g |