Lenovo 4X71D09534 memory module
4X71D09534 - 195890234038
Lenovo 4X71D09534 memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4
- Brand
- Lenovo
- Product code
- 4X71D09534
- SKU
- QFXSBLSGF5DZ7
- EAN/GTIN
- 195890234038
€581.83
(Inc. VAT)
Sold Out
(Delivery 2-4 working days)
Product Info
ThinkPad 16GB DDR4 3200 SoDIMM Memory
Lenovo 4X71D09534. Component for: Laptop, Internal memory: 16 GB, Memory layout (modules x size): 1 x 16 GB, Internal memory type: DDR4, Memory clock speed: 3200 MHz, Memory form factor: 260-pin SO-DIMM
The ThinkPad 16GB DDR4 3200MHz SoDIMM Memory gen 2 upgrades the standard memory capacity in select PCs, improving performance and enhancing the PC's ability to run more programs simultaneously.
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Certification | CE |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69.6 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 3.7 mm |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Package width | 57 mm |
| Package depth | 157 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package weight | 30 g |
| Package type | Blister |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |