Lenovo 0B46998 power adapter/inverter
Lenovo 0B46998 power adapter/inverter Indoor 90 W Black
- Brand
- Lenovo
- Product code
- 0B46998
- SKU
- MUGLJBZKUG5LE
- EAN/GTIN
- 887037251588
- Power supply type: Indoor
- Output power: 90 W Input voltage: 100-240 V Input frequency: 50/60 Hz
- Purpose: Laptop
- Black
€67.66
(Inc. VAT)
Sold Out
(Delivery 2-4 working days)
Product Info
Get power when and where you need it with a spare genuine ThinkPad AC adapter. Keep one in the office, one at home, and another in your carrying case for convenient access to power wherever a wall outlet is available.The ThinkPad 90W AC Adapter for X1 Carbon offers the same specifications as the standard AC adapter that ships with the ThinkPad X1 Carbon laptop.
Lenovo 0B46998. Purpose: Laptop, Power supply type: Indoor, Input voltage: 100-240 V. Product colour: Black. Width: 50 mm, Depth: 126 mm, Height: 30 mm
Get power when and where you need it with a spare genuine ThinkPad AC adapter. Keep one in the office, one at home, and another in your carrying case for convenient access to power wherever a wall outlet is available.The ThinkPad 90W AC Adapter for X1 Carbon offers the same specifications as the standard AC adapter that ships with the ThinkPad X1 Carbon laptop.
Features & Benefits:
- For use with the ThinkPad X1 Carbon
- New plug design
- Second adapter for home or travel
- ThinkPad-branded
- 1-year warranty
| Features | |
|---|---|
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Input voltage | 100-240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 90 W |
| Compatibility | ThinkPad X1 Carbon |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Depth | 126 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 360 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |