Logitech Rally Mic Pod CAT Coupler
Logitech - Network coupler - 21.5 cm (pack of 2) - for Logitech Rally, Rally Bar, Bar Mini, Mic Pod, Mic Pod Hub, Plus
- Brand
- Logitech
- Product code
- 952-000181
- SKU
- QU0EZ8Q7XGDRX
- EAN/GTIN
- 097855195180
- Extender cable Graphite
- Cable length: 0.215 m
- Brand compatibility: Logitech
€128.36
(Inc. VAT)
(Delivery 2-4 working days)
Product Info
USE YOUR OWN CABLE AT YOUR DESIRED LENGTH. IT’S THAT EASY.
USE YOUR OWN CABLE AT YOUR DESIRED LENGTH. IT’S THAT EASY.
When deploying Rally Mic Pods and Mic Pod Hubs, you may find yourself needing a little more cable, or a lot more cable. Easily extend the connection by using the Rally Mic Pod CAT Coupler to connect to a standard CAT cable.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Extender cable |
| Product colour | Graphite |
| Cable length | 0.215 m |
| Networking cable category | 6 |
| Brand compatibility | Logitech |
| Compatible products | Rally Mic Pods, Rally Bar, Rally Bar Mini, Rally, Rally Plus |
| Weight & dimensions | |
| Width | 22 mm |
| Depth | 58 mm |
| Height | 15 mm |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging content | Coupler x 2 Patch cable User documentation |